תפוח – יעוץ, אימון ופיתוח עסקי
התייעצו איתנו בחינם!

מתודולוגיה – שיטות עבודה ואימון מקצועיות

אימון אישי קלאסי (קואצינג) – טכניקות אימון מתמקדות ביצירת מוטיבציה,לקיחת אחריות ומחויבות אישית ומיועדות לכל אדם באשר הוא. אימון קלאסי עונה על שאלה מהם המניעים שמפעילים את האדם לפעולה, מה עשוי לעכב אותו ומה לתת השראה. אלו צרכים על האדם להכיר בתוך עולמו הפנימי כדי להבטיח צמיחה, מילוי ומשמעות בר קיימא. אימון זה שם דגש רב על העצמה וחוזקות היסוד של האדם וכמו כן על הייחודיות שלו.

אימון, ליווי ופיתוח עסקי – מיועד ליזם, מנהל, עצמאי או כל בעל עסק קטן ובינוני. מזיהוי צורך, גיבוש רעיון,איתור וגיוס משאבים לשלבי ביצוע, עשייה והגשמה עסקית של המיזם. אימון עסקי מאפשר ליצור תוצאות רצויות בעסק מהר יותר, אפקטיבי יותר וממוקד יותר. עבודה באימון עסקי משלבת היבטים של אימון אישי(קלאסי) הממוקד בהעצמת הליבה והמנוע של כל עסק (האדם / היזם). וכמו כן נותנת כלים (ארגון וניהול,שיווק, תקשורת ומכירות, כספים ועוד) הנדרשים ליצירת מיזם מצליח הבא לידי ביטוי בשורה התחתונה בריווחיות שלו לאורך זמן. במקביל לחווית הסיפוק והאושר של היזם, אימון עסקי מתמקד בעשייה המאפשרת לגבש מטרות עסקיות ולהוציא אותם לפועל משלב הרעיון עד הביצוע.

פסיכולוגיה חיובית – גישה חדשה בפסיכולוגיה המאופיינת במעבר מהתמקדות במה שאין להתמקדות במה שיש באדם, מראיית החולה לראיית הבריא, מחוסרים לקויות ומחלות להתמקדות בדברים חיוביים, הצלחות ,עוצמות ואושר באדם. מהתעסקות בשלילי להתעסקות בחיובי.

פסיכולוגיה חיובית באימון מתמקדת בכוחות הטמונים באנשים, בתמונת העתיד הרצויה והנשאפת, בסיפוק,אושר, הנאה ואופטימיות.זהו תהליך של למידה ושינוי בזווית ההתבוננות (זליגמן – מחוסר אונים נרכש לאופטימיות נלמדת ונרכשת). במקום להאיר את המקומות הבעייתיים באדם ובחייו, מתבוננים ומפתחים את המקומות שהאדם הזניח בתוכו ובמערכות יחסיו, התעלם מהם. המאמן מאפשר למתאמן לזהות ולהפוך מקומות אלה למשאבים, למקורות של תקווה ושינוי. ליצור הווה מצוי מעתיד רצוי. התהליך אפשרי באמצעות פיתוח מיומנויות כגון : ללמוד להקשיב, להתאפק, להתעלם, לא לפרש כל דבר שנאמר כאילו מכוון נגדי אלא לשאול את הדובר שאלות הבהרה, ועוד. אחת מהטכניקות באימון חיובי הינה חיפוש ומציאת יוצאי-דופן,מיקרים בהם הבעיה היתה אמורה להתרחש אך לא קרתה.

NLP – תכנות לשוני עצבי (Neuro Linguistic Programming) הינו מודל לשינוי, תקשורת ומצוינות אישית – שיטת טיפול שפותחה על ידי ריצ’רד בנדלר וג’ון גרינדר באמצע שנות ה-70.  NLP מאפשר לאנשים ליצור שינויים חיוביים בחיים באמצעות עבודה מודעת עם הלא מודע . NLP מאגד סט של פרקטיקות טיפוליות שעוזרות לאנשים באופן אפקטיבי ומשמעותי לשחרר קונפליקטים רגשיים, להפטר מאמונות מגבילות וליצור חיי  חופש ורווחה אישיים בצורה קלה, מהירה ונטולת מאמץ.

יהדות וחכמת הקבלה – השם ‘תפוח’ בא במקור מספר הזהר והוא מתאר את מהות של איש ישראלי ותפקידו הייחודית בעולם הזה.יסודות, כלים ותובנות שנמצאים בגישה היהודית, ובחכמת הקבלה במיוחד, משמשים לפלטפורמה אמונית ואימונית יציבה במהלך האימון. הם מאפשרים להגדיר את הרצון, לגבש אמונה, ליצור תנועה, לספק משמעות וצמיחה אישית בדרך של הגשמת המטרות והיעדים באימון. כל זה, מזווית ראיה בריאה ואמיתית שעובדת ונושאת פירות של הצלחה בת קיימא וסיפוק אישי לאורך זמן.